Plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne
Plastry antykoncepcyjne zaliczane są do przezskórnych hormonalnych systemów zapobiegania niepożądanej ciąży. Bazują na dwóch składnikach aktywnych, odpowiednikach żeńskich hormonów estrogenu i progesteronu. Można nabyć je w większości aptek, jednak wymagają one recepty od lekarza. W jaki sposób działają te plastry, jak się ich używa? Kto wypisuje recepty na ten środek i czy można uzyskać je w prosty sposób? Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące tej metody zapobiegania zapłodnieniu.

Spis treści
Działanie i zastosowanie
Komfort i wysoka skuteczność
E-recepta
E-konsultacja

Działanie i zastosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Nowoczesne plastry antykoncepcyjne jako główny składnik posiadają syntetyczne hormony etynyloestradiol i norelgestromin, które uwalniane są stopniowo transdermalnie do organizmu kobiety. W jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie układu rozrodczego, jak wygląda prawidłowe stosowanie plastrów? Dlaczego tak chętnie wybierane są przez kobiety, czy z ich stosowaniem wiąże się jakieś ryzyko?

Działanie

Płynnie uwalniane syntetyczne hormony z plastra oddziałują na układ rozrodczy. Hamują skokowe wydzielanie lutropiny, zapobiegając owulacji. Wpływają także na gęstość śluzu w szyjce macicy, który utrudnia migrację plemników. Mogą zapobiegać pogrubianiu endometrium, przez co zagnieżdżenie się zarodka praktycznie jest niemożliwe. Działanie plastrów chroni przed niepożądaną ciążą przez cały cykl – trzy tygodnie stosowania oraz tydzień przerwy, w którego trakcie najczęściej dochodzi do krwawienia.

Zastosowanie

W przypadku plastrów nie ma konieczności zażywania tabletek czy wykonywania określonych działań przed stosunkiem. To wygoda stosowania, gdyż raz przyklejony na ramieniu, brzuchu lub pośladku plaster wystarcza na siedem dni. Następny należy przykleić po upłynięciu tego czasu, o zbliżonej porze. Nakleja się go w miejscu oddalonym od poprzedniego. Po trzech tygodniach konieczne jest zrobienie tygodniowej przerwy, po której ponownie nakleja się kolejne plastry. Szczegóły stosowania poszczególnych środków znajdziesz w ulotce informacyjnej.

Szczęśliwa kobieta

Komfort i wysoka skuteczność

Dzięki stosowaniu tego środka nie trzeba pamiętać o codziennym, regularnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Konieczne jest jedynie cotygodniowe wymienianie plastra. Można przykleić go w dyskretnym miejscu, nie wpływa na estetykę. W odróżnieniu od wkładek domacicznych nie wymaga on również ingerencji lekarskiej. Cechuje się wysoką skutecznością potwierdzoną badaniami, nie wymaga stosowania dodatkowych środków ostrożności. Oczywiście, jak niemal każdy środek antykoncepcyjny, również plastry mogą wywoływać działania niepożądane. Warto mieć ich świadomość w trakcie stosowania, jednak w większości przypadków korzyści przewyższają ewentualne koszty stosowania tego rodzaju antykoncepcji. Środków tych nie wolno stosować przy zwiększonym ryzyku występowania niektórych chorób.

Jak uzyskać receptę na plastry antykoncepcyjne?

Jeżeli rozważasz plastry antykoncepcyjne jako sposób zapobiegania niepożądanej ciąży, receptę na ten środek możesz uzyskać od lekarza. W przypadku, gdy wcześniej nie stosowałaś tego rodzaju antykoncepcji albo chcesz zmienić ich rodzaj, najlepiej udać się do specjalisty, lekarza ginekologa. Warto bowiem przeprowadzić szereg badań sprawdzających, czy możesz stosować tego typu zabezpieczenie bez powikłań. Jednak już kontynuacja, tj. wypisanie recepty na kolejne opakowanie, bez problemu może być wykonana przez innego lekarza.

Szybko, bezpiecznie i wygodnie – recepta online

Idealnym rozwiązaniem na uzyskanie e-recepty na środki zapobiegające ciąży jest konsultacja online. Możesz skorzystać z naszej propozycji na stronie antykoncepcja24h.pl. Wypełniasz krótki formularz medyczny, w którym uzupełniasz informacje dotyczące Twojego stanu zdrowia, schorzeń czy przyjmowanych leków. Musisz także podać dane niezbędne do wystawienia recepty. W czasie pięciu minut, bez kolejek i oczekiwania na dogodny termin otrzymujesz elektroniczną receptę możliwą do zrealizowania w każdej aptece.

E-konsultacja nowoczesnym sposobem na dostęp do antykoncepcji

W Polsce dostęp do antykoncepcji hormonalnej różnego rodzaju – zarówno plastrów, jak i tabletek, zastrzyków, wkładek domacicznych czy spirali bazuje na zaleceniach lekarskich. Dlatego konsultacje ze specjalistą online, jakie możemy Ci zaoferować w naszej placówce medycznej, są wygodnym sposobem na uzyskanie dostępu do skutecznych metod kontrolowania płodności. Możesz z nich skorzystać bez względu na to, w którym miejscu Polski przebywasz. Wystarczy dostęp do Internetu i uiszczenie opłaty za poradę. E-receptę otrzymujesz w możliwie najkrótszym czasie, zwykle kilku minut i możesz zrealizować ją w aptece posiadającej wybrane przez Ciebie środki.

Sprawdź naszą prostą i szybką ofertę, która pozwoli Ci na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Ułatw sobie dostęp do wygodnej metody antykoncepcji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Poznaj szczegóły oferty, przejrzyj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i skorzystaj z e-konsultacji w razie potrzeby nawet dziś.